Wiadomości

Kierowca przywiózł towar i uderzył w znak drogowy, miał ponad 3 promile alkoholu.

Data publikacji 28.09.2021

Wczoraj gdańscy policjanci drogówki zatrzymali 36-latka z Gdańska. Mężczyzna po tym, jak dostarczył towar do sklepu, uderzył w znak drogowy. Jak się okazało, gdańszczanin był pijany i miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 18 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, podczas której kierujący manem uderzył w znak drogowy na ul. Potęgowskiej. Z relacji świadka wynikało, że po zdarzeniu, sprawca na chwilę wyszedł z auta i się zataczał. Następnie mężczyzna wsiadł do samochodu dostawczego i odjechał. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia. Na ul. Lubowidzkiej policjanci zauważyli samochód, o którym mówił zgłaszający. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli, i sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało, że kierowca mana był pod wpływem ponad 3 promili alkoholu. Chwilę wcześniej mężczyzna przywiózł towar do pobliskiego sklepu. Kiedy odjeżdżał spod placówki handlowej, podczas cofania samochodem dostawczym, nie zachował ostrożności, uderzył w znak drogowy i uszkodził słupek od szlabanu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali gdańszczanina i doprowadzili do komisariatu Policji.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policjanci apelują o trzeźwą jazdę! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu, nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

Powrót na górę strony