Wiadomości

Zbił w autobusie szybę e-papierosem, został zatrzymany

Data publikacji 27.09.2021

Zatrzymany 21-latek z Gdańska usłyszał zarzuty zniszczenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Mężczyzna wcześniej zbił w autobusie miejskim szybę, w którą uderzył e-papierosem. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

W minioną sobotę tuż po godz. 7.00 policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o zniszczeniu mienia, do którego doszło na przystanku autobusowym w Jelitkowie. Policjantów zaalarmował kierowca autobusu, który uniemożliwił sprawcy ucieczkę z miejsca zdarzenia. Agresywny mężczyzna zbił e-papierosem szybę, po tym, jak na końcowym przystanku został obudzony i poproszony o opuszczenie autobusu. Gdy na miejsce przyjechali policjanci z Przymorza, mężczyzna dalej był agresywny, nie chciał podać policjantom swoich danych oraz wyzywał ich. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Następnego dnia został przesłuchany. Funkcjonariusze zabezpieczyli także zapisy kamer monitoringu pokładowego autobusu oraz przesłuchali świadków.  Wartość zniszczonej szyby została oszacowana na 4 tys. zł.

Zgromadzone przez policjantów w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie 21-latkowi zarzutów zniszczenia mienia w związku z występkiem o charakterze chuligańskim oraz znieważenia interweniujących policjantów.

Za zniszczenie mienia grozi kara 5 lat więzienia. Za znieważenie funkcjonariusza grozi kara 2 lat więzienia.

  • policjantka i policjant wprowadzają do budynku komisariatu zatrzymanego
Powrót na górę strony