Wiadomości

Przez swoją bezmyślność, możesz zniszczyć czyjś cały świat – NIE JEDŹ PO ALKOHOLU!

Data publikacji 24.09.2021

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Swoją bezmyślnością mogą doprowadzić do wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

Mimo zaostrzonych przepisów jednak wielu kierujących nadal bezmyślnie wsiada do auta pod wpływem alkoholu, nie myśląc o tym, że swoją decyzją, mogą spowodować tragiczny wypadek, którego skutki są nieodwracalne. Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali pijanych kierowców, rowerzystów czy motorowerzystów. Od początku 2021 roku w powiecie nowodworskim policja odnotowała 90 nietrzeźwych kierujących.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych, które są nieodwracalne.  Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność
  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję, bądź uniemożliwili mu dalszą kontynuację jazdy. W ten sposób każdy z nas może uratować czyjeś zdrowie lub życie. Jeśli nie reagujemy, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyrażamy przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca. Pamiętaj „Nie reagujesz-akceptujesz”.

 

Twoja bezmyślność w jednej sekundzie, może zniszczyć czyjś cały świat.

Bądź odpowiedzialny!

NIE JEDŹ PO ALKOHOLU !!

 

 

Nagranie audio Audiodeskrypcja- Wypadek

Pobierz plik Audiodeskrypcja- Wypadek (format mp3 - rozmiar 3.85 MB)

Powrót na górę strony