Wiadomości

Za rozbój grozi im kara nawet do 12 –lat więzienia – mężczyźni zostali zatrzymani

Data publikacji 24.09.2021

Kryminalni zatrzymali 40-latka w związku z rozbojem, do którego doszło na początku września w gminie Łęczyce w kompleksie leśnym. Mężczyzna wczoraj został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Także policjanci z Gniewina zatrzymali 25-latka do sprawy rozboju do którego doszło kila dni temu. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kryminalni kilka dni temu zatrzymali 40-letniego sprawcę rozboju do którego doszło w Gminie Łęczyce Policjanci na początku września otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w kompleksie leśnym. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy zawieźli pokrzywdzonego do lasu, tam bijąc kijem baseballowym i pięściami po całym ciele, doprowadzili go do stanu bezbronności po czym ukradli mu telefon, tablet, deskorolkę, pieniądze i okulary słoneczne, a także kurtkę, którą miał na sobie.

Efektem działań kryminalnych było ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstwa, którzy są z powiatu lęborskiego. W środę sąd rejonowy tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy 40-latka w związku z tą sprawą.

Policjanci z Gniewina pracując nad sprawą rozboju, do której doszło kilka dni temu, zatrzymali 25-letniego sprawcę przestępstwa. Jak ustalili mundurowi, 25-latek groził nożem kuchennym członkom swojej rodziny, wymusił od nich pieniądze. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Przestępstwo rozboju jest zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanych
  • policjanci prowadzą zatrzymanych
Powrót na górę strony