Wiadomości

Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 8 tysięcy sztuk podróbek

Data publikacji 13.09.2021

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej KAS ujawnili i zabezpieczyli prawie 8 tysięcy sztuk nielegalnego towaru o wartości ponad 2.5 mln zł. Podczas kontroli zatrzymali osobę, oferującą do sprzedaży odzież i akcesoria z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci z gdańskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej KAS ujawnili na jednym z targowisk w Gdańsku sprzedaż towarów z podrabianymi znakami znanych marek odzieżowych. Mundurowi zabezpieczyli kilkaset sztuk kurtek, spodni, koszulek, bielizny, pasków i torebek oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jakość towaru znacząco odbiegała od wyrobów oryginalnych. Osoba podejrzana o handel nielegalnym towarem została zatrzymana.

Po kontroli na targowisku funkcjonariusze sprawdzili wcześniej wytypowane miejsce, w którym mogły być przechowywane kolejne nielegalnych wyrobów. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się po wejściu do lokalu, w którym ujawnili oraz zabezpieczyli ponad 7 tysięcy sztuk podrobionych ubrań.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 8 tysięcy sztuk podrabianych wyrobów. Wartość strat pokrzywdzonych producentów to co najmniej 2,5 mln. zł.

Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

  • zabezpieczona odzież zapakowana w worki
  • zabezpieczona odzież zapakowana w worki
  • zabezpieczona odzież zapakowana w worki
Powrót na górę strony