Wiadomości

Potrącenie rowerzystki na przejeździe rowerowym – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 08.09.2021

Policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Jagiellońskiej w Tczewie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 63-latek kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającej przez przejazd rowerowy 34-latce, co doprowadziło do potrącenia cyklistki. W wyniku tego zdarzenia właścicielka jednośladu z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi kierującemu oplem movano zatrzymali prawo jazdy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku i apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (7 września br.) po godzinie 6 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie, o tym, że na ulicy Jagiellońskiej doszło do potrącenia rowerzystki. Natychmiast na miejsce zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 63-letni kierowca opla movano nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo przejeżdżającej przez przejazd rowerowy 34-letniej rowerzystce i doszło do zderzenia. W wyniku tego wypadku cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Technik kryminalistyki na miejscu zdarzenia zrobił zdjęcia i wykonał szkic sytuacyjny. Stróże prawa przeprowadzili oględziny samochodu oraz jednośladu. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami uczestniczącymi w zdarzeniu drogowym były trzeźwe. Funkcjonariusze 63-latkowi zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie tego wypadku.

Sporządzona na miejscu przez policjantów dokumentacja pozwoli wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że rowerzyści są pełnoprawnymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, że wzajemny szacunek na drodze z pewnością pomoże nam wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.

  • policjanci pracują na miejscu wypadku drgowego
  • policjanci pracują na miejscu wypadku drgowego
  • policjanci pracują na miejscu wypadku drgowego
Powrót na górę strony