Wiadomości

Policjanci uratowali ludzkie życie

Data publikacji 02.09.2021

Policjanci z Komisariatu w Krokowej – sierż. Karolina Glowienke i sierż. szt. Mateusz Bank uratowali życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Dzięki ich zdecydowanej i szybkiej reakcji mężczyzna przeżył i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.

We wtorek, 31 sierpnia po godzinie 17 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jednym z mostów w gminie Krokowa mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, którzy szybko odnaleźli 57-latka. Jak się okazało, mężczyzna miał zawiązany na szyi kabel, którego drugi koniec przymocowany był do barierki mostu. 57-latek był siny i tracił przytomność, dlatego mundurowi natychmiast zdjęli pętlę z szyi mężczyzny i niezwłocznie udzielili mu pierwszej pomocy. Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo 57-latka do czasu przekazania go ratownikom medycznym, którzy zabrali mężczyznę do szpitala. To dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów mieszkaniec gminy Krokowa żyje.

 

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

 

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.

116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Powrót na górę strony