Wiadomości

Zatrzymany za kradzież rozbójniczą

Data publikacji 31.08.2021

29-latkek podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z marketów spożywczych na Suchaninie został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Sprawca, uciekając z ukradzionym alkoholem, uderzył pracownika ochrony w twarz. Mężczyzna trafił do aresztu i teraz odpowie za dwa przestępstwa. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej odebrali zgłoszenie, że w jednym z marketów na Suchaninie doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca ukradł butelkę alkoholu i podczas ucieczki uderzył w twarz interweniującego pracownika ochrony.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, a podczas swojej pracy sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem. Zarówno te, które zgromadzili bezpośrednio po zdarzeniu, jak również te zdobyte podczas dalszej pracy nad sprawą. Kryminalni przeprowadzili wiele rozmów z osobami, które mogły wnieść istotne dla śledztwa informacje. Policjanci zabezpieczyli także monitoring, który starannie przeanalizowali. Kryminalni byli już na tropie sprawcy, a jego zatrzymanie było kwestią czasu. Niczego nieświadomy mężczyzna w minioną sobotę ponownie pojawił się w tym samym sklepie i ukradł alkohol. Tym razem próbował uciec z czterema butelkami wysokoprocentowego alkoholu, jednak podczas ucieczki został ujęty przez pracowników ochrony, którzy o zdarzeniu zaalarmowali policjantów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał dwa zarzuty kradzieży rozbójniczej.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy dotyczący tylko pierwszego zdarzenia pozwolił na przedstawienie sprawcy zarzutu przestępstwa, za które grozi kara 10 lat więzienia. Kolejny czyn dodatkowo go obciążył. Wczoraj sąd zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt i teraz grozi mu kara 10 lat więzienia.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony