Wiadomości

Bądź odpowiedzialny, załóż maseczkę. Nieprzerwanie trwają kontrole. Słupscy policjanci podjęli ponad tysiąc interwencji w sierpniu

Data publikacji 31.08.2021

Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stale przypominają o obowiązku zakrywania ust i nosa i interweniują wobec tych, którzy nie stosują się do obostrzeń. W tym miesiącu podjęli ponad 1120 interwencji. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w kolejnych dniach działania będą kontynuowane.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy oraz turyści stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach, w których nakaz ten obowiązuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich funkcjonariusze przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych i reagują na lekceważące podejście do zagrożenia.

Sprawdzeniom podlegają między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, środki transportu oraz inne miejsca użyteczności publicznej, w których obowiązują procedury wprowadzone na czas pandemii. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa w sierpniu policjanci podjęli 1120 interwencji, z czego na ponad 300 osób nałożyli mandaty karne, a w 8 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy. Pandemia nie zniknęła, a przed nami kolejna fala, której skutków można w dużej mierze uniknąć, stosując się do obowiązujących nakazów i zakazów. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci zapowiadają kontynuację działań i stanowcze reakcje na lekceważące zachowania. 

  • policjanci prewencji w galerii handlowej
  • policjanci prewencji w galerii handlowej
  • policjanci prewencji w galerii handlowej
  • policjanci prewencji w galerii handlowej
Powrót na górę strony