Wiadomości

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 27.08.2021

Zdecydowane działanie, natychmiastowa reakcja i doświadczenie kwidzyńskich policjantów pozwoliło na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać. Mundurowi wiedząc, że ważna jest każda minuta bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce żeby ocalić życie, którego drugi raz nie da się odzyskać.

Dzisiaj rano (27.08.br) kwidzyńscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego – sierż. szt. Ewelina Gójska, sierż. szt. Katarzyna Rochoń, asp. szt. Adam Reda i sierż. szt. Łukasz Piątkowski wykazali się zdecydowanym działaniem, ogromnym doświadczeniem oraz chęcią niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. We wczesnych godzinach porannych dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora numeru alarmowego, że skontaktował się z nimi mężczyzna, który poinformował, że chce skończyć ze swoim życiem. Ta informacja odrazu trafiła do policjantów, którzy niezwłocznie skierowali się we wskazane miejsce. Wiedzieli, że mają mało czasu i każda minuta jest ważna.

Żeby w jak najkrótszym czasie dotrzeć do osoby, której życie jest zagrożone użyli w radiowozach sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po chwili funkcjonariusze byli już na moście i szybko zlokalizowali 33-latka. Policjanci natychmiast przystąpili do działania, przeszli za mężczyzną na drugą stronę barierek i przeciągnęli go z powrotem w bezpieczne miejsce. Niewątpliwie zdecydowana i szybka reakcja funkcjonariuszy pozwoliła na uratowanie mężczyzny.

Funkcjonariusze udzielili osobie pomocy medycznej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Policjanci wiedzą doskonale, że każda minuta i sekunda może być tą decydującą o uratowaniu życia ludzkiego. Zdobywane podczas codziennych służb doświadczenie i wiedza pozwalają na zdecydowane reakcje i szybkie działania podczas interwencji związanych z ratowaniem życia.

Mieszkańcy Kwidzyna potrzebujący wsparcia mogą skorzystać z telefonu zaufania. Wykwalifikowani psychologowie i terapeuci oferują pomoc dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom. Aby skorzystać z Kwidzyńskiego Telefonu Zaufania wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 88 77 82 500.

  • policjanci, którzy uratowali niedoszłego samobójcę
  • policjanci, którzy uratowali niedoszłego samobójcę
Powrót na górę strony