Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jego auto dachowało

Data publikacji 26.08.2021

Lęborscy śledczy przedstawią zarzuty 22-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, jechał pomimo zatrzymanego prawa jazdy i popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Kierujący audi mężczyzna, który uciekał przed policją, stracił panowanie nad autem i dachował.

Wczoraj w Mostach (gmina Nowa Wieś Lęborska) około godziny 15 osobowe audi z dużą prędkością i przed przejściem dla pieszych wyprzedziło nieoznakowany radiowóz. Policjanci natychmiast ruszyli za odjeżdżającym pojazdem nadając kierowcy sygnały dźwiękowe i błyskowe do zatrzymania się. Kierujący audi nie reagował na sygnały i kontynuował jazdę z coraz większą prędkością. Wjeżdżając do Lęborka a później na drogi gminy Nowa Wieś Lęborska. W pewnym momencie prędkość z jaką jechał w miejscu ograniczenia do 40 km/h wyniosła około 150 km/h. Do pomocy funkcjonariuszom włączyły się kolejne zmotoryzowane patrole. Kierowca audi jechał bardzo niebezpiecznie i uciekając przed policjantami popełniał liczne wykroczenia w ruchu drogowym. W pewnym momencie w Żelazkowie stracił panowanie nad autem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w drzewo. Audi obróciło się w powietrzu i dachowało, jeszcze kilkakrotnie obracając się na drodze. O dużym szczęściu może mówić kierujący nim 22-letni mieszkaniec Lęborka, bo pomimo tak groźnie wyglądającego dachowania, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci poddali go badaniu alkotestem. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się jednak, że nie miał prawa jazdy bo stracił je za przekroczenie 24 punktów karnych „uzbieranych” głównie za niestosowanie się do ograniczeń prędkości.

22-latek usłyszy wkrótce zarzuty przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz licznych wykroczeń, w tym wielokrotnego spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków. Natomiast niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, zagrożonym karą 5 lat pozbawienia wolności i zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów.

Powrót na górę strony