Wiadomości

Akcja „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” na Półwyspie Helskim

Data publikacji 16.08.2021

W piątek, na przejazdach kolejowych Półwyspu Helskiego, puccy policjanci wraz z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych oraz ze Strażą Ochrony Kolei po raz kolejny prowadzili akcję „Bezpieczny przejazd - Szlaban na ryzyko!”. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń na przejazdach kolejowych oraz edukacja uczestników ruchu drogowego na rzecz bezpiecznych zachowań.

W miniony piątek, policjanci z drogówki oraz dzielnicowi, wraz z przedstawicielami PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Strażą Ochrony Kolei kolejny raz przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!”, tym razem w Juracie, Jastarni i Helu. Celem wspólnych działań jest podniesienie świadomości o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania na przejazdach kolejowych, minimalizacja liczby tragicznych zdarzeń oraz kształtowanie prawidłowych postaw zwiększających bezpieczeństwo. Akcja skierowana jest zarówno do kierujących, jak i pieszych. W ramach działań mundurowi oraz przedstawiciele Kolei monitorowali zachowania uczestników ruchu związane m.in. z ignorowaniem znaku STOP czy wjazdem na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji ostrzegawczej lub zamykających się rogatek.

Podczas akcji policjanci wręczali kierującym oraz pasażerom materiały informacyjne związane z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowych w postaci ulotek informacyjnych oraz edukacyjnych kolorowanek dla dzieci.

Pamiętajmy, chwila nieuwagi, ignorowanie przepisów drogowych, wjazd na przejazd przy zamkniętych rogatkach oraz przechodzenie przez tory w miejscach do tego nie wyznaczonych nie tylko jest surowo zabronione, ale naraża na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Powrót na górę strony