Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć korzyść majątkową- teraz grozi mu kara więzienia

Data publikacji 22.07.2021

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom odpowie 37-letni mieszkaniec powiatu puckiego, który we wtorek został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że był nietrzeźwy i dlatego próbował się "ratować", oferując policjantom pieniądze. Teraz odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu i próbę wręczania korzyści majątkowej. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, a za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara do 10 lat.

W poniedziałek po południu na terenie gminy Szemud policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę daewoo. Badanie alko-testem wykazało, że miał prawie 3 promile w organizmie. Podczas zatrzymania, mężczyzna najpierw znieważał policjantów, następnie naruszył ich nietykalność, a na koniec próbując się „ratować” zaoferował policjantom pieniądze. Mężczyzna swoją propozycją popełnił jeszcze poważniejsze w skutkach prawnych przestępstwo i trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, poniesie także konsekwencje związane z znieważaniem policjantów oraz naruszeniem ich nietykalności cielesnej. Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. 37-letni kierowca teraz musi się teraz liczyć z karą dużo wyższą, gdyż za wręczenie korzyści majątkowej grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.