Wiadomości

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie i kradzież rowerów

Data publikacji 21.07.2021

W poniedziałek wieczorem dwóch wychowanków ośrodka wychowawczego pobiło dwóch mieszkańców gminy Debrzno. Sprawcy zabrali pokrzywdzonym rowery. Policjanci zatrzymali ich po około godzinie od zgłoszenia, jeden z nich miał dodatkowo przy sobie skradziony w tym samym dniu telefon komórkowy. Zatrzymany 17-latek odpowie teraz za kradzież i pobicie, natomiast jego 16-letni kolega będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

W poniedziałek 19 lipca około godziny 21.00 policjanci w Człuchowie zostali powiadomieni o pobiciu dwóch mieszkańców gminy Debrzno i kradzieży dwóch rowerów. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonym i ustalili przebieg zdarzenia. Ustalili, że do dwójki młodych osób siedzących na ławce w Debrznie w pobliżu Stawu Miejskiego podeszło dwóch młodych mężczyzn, po krótkiej rozmowie zaatakowali oni i pobili spokojnie siedzących na ławce mężczyzn, później zabrali im rowery i odjechali. Po ustaleniu rysopisu i wyglądu przestępców, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. W krótkim czasie zatrzymali obu nad jeziorem „Żuczek” w Debrznie, policjanci zabezpieczyli skradzione rowery a obu mężczyzn przewieźli do komendy w Człuchowie. Okazało się, że sprawcami są 17 i 16-letni wychowankowie pobliskiego ośrodka wychowawczego, którzy samowolnie oddalili się z niego w tym samym dniu. Policjanci podczas sprawdzania zatrzymanych znaleźli jeszcze u 17-latka telefon komórkowy, który ukradł w tym samym dniu kobiecie na plaży w Debrznie. Rowery i telefon trafiły ponownie do właścicieli, pobity 17-latek z urazem twarzy został zabrany do szpitala, drugiemu pokrzywdzonemu, 18-latkowi nic poważnego się nie stało.

Za popełnione przestępstwa 17-lateko odpowie jak osoba dorosła, za pobicie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież roweru i telefonu do 5 lat pozbawienia wolności. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.