Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Data publikacji 20.07.2021

Dzięki natychmiastowym działaniom policjantów z ogniwa wodno-rowerowego zatrzymani zostali dwaj sprawcy rozboju. 35-letni mieszkaniec Radomia wspólnie z 44-letnim recydywistą bez stałego miejsca zamieszkania oraz trzecią osobą bijąc 17-latka i grożąc pozbawieniem życia zabrali mu telefon i plecak z zawartością kosmetyków oraz ubrań. Prokurator ogłosił zatrzymanym mężczyznom zarzuty rozboju i zawnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Dziś odbędzie się posiedzenie aresztowe, na którym sąd zdecyduje, czy sprawcy zostaną aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

W sobotę (17.07.2021 r.) około godz. 18.00 dyżurny sopockiej policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na pasie nadmorskim i na miejsce natychmiast skierował będących w pobliżu policjantów z patrolu rowerowego. W rozmowie z 17-letnim pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że przed chwilą został on napadnięty i okradziony przed trzech mężczyzn, których poznał dwie godziny wcześniej. Sprawcy bijąc nastolatka i grożąc pozbawieniem jego życia zabrali mu telefon oraz plecak, w którym znajdowały się ubrania i kosmetyki. W trakcie interwencji okazało się też, że 17-latek jest osobą poszukiwaną i obecnie powinien przebywać w młodzieżowym ośrodku wychowawczym znajdującym się na terenie woj. mazowieckiego, dlatego policjanci wezwali na miejsce patrol zmotoryzowany, który przejął pokrzywdzonego, a sami mając rysopisy sprawców od razu rozpoczęli ich poszukiwania.

Chwilę później w wyniku intensywnych działań funkcjonariusze na rowerach odnaleźli na terenie wydm dwóch sprawców i ich zatrzymali. Byli to: 44-letni recydywista bez stałego miejsca zamieszkania oraz 35-letni mieszkaniec Radomia. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, a alkomat pokazał u każdego nich blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźni od razu zostali doprowadzeni do sopockiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. W wyniku prowadzonych działań policjanci odzyskali też część skradzionych rzeczy, które zwrócili pokrzywdzonemu.

 

Zebrane w sprawie dowody mundurowi przekazali do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Na ich podstawie prokurator przedstawił wczoraj 35-latkowi oraz 44-latkowi zarzut rozboju i ich przesłuchał. Następnie skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Dziś odbędzie się posiedzenie aresztowe, na którym sąd zdecyduje, czy sprawcy zostaną aresztowani na najbliższe trzy miesiące.

 

Sprawa jest rozwojowa. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

Powrót na górę strony