Wiadomości

Sprawca rozboju w rękach policji – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 06.07.2021

W niedzielę kartuscy kryminalni zatrzymali 35-latka, który pod koniec czerwca wszedł do lokalu usługowego w Egiertowie i grożąc młotkiem pracownicy tego obiektu ukradł 4.500 złotych. W wyniku dalszej pracy śledczych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty rozboju, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Pod koniec czerwca dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie dotyczące rozboju w Egiertowie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili, że do lokalu usługowego wszedł mężczyzna, który grożąc młotkiem pracownicy tego obiektu ukradł pieniądze w kwocie 4.500 złotych. Mundurowi przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i zapis obrazu z monitoringu. Na podstawie analizy zebranego materiału wytypowali sprawcę, którego zatrzymali w niedzielę. W wyniku dalszej pracy śledczych 35-latek oprócz zarzutu rozboju usłyszał także zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, ponieważ na przełomie maja i czerwca ukradł elektronarzędzia i sprzęt rtv wartości łącznej prawie 6.000 złotych, natomiast z forda ukradł około 30 litrów oleju napędowego, po uprzednim przewierceniu zbiornika paliwa.

Wobec mężczyzny dzisiaj sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10, która może zostać zwiększona o połowę, ponieważ już wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

  • Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym
  • Policjanci wykonują czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony