Wiadomości

25-letni włamywacz usłyszał 16 zarzutów – został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 25.06.2021

W środę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę w związku z kradzieżą z włamaniem, do której doszło pod koniec maja 2021 roku. Kryminalni w tym czasie pracowali także nad innymi sprawami i ustalili, że również 25-latek odpowiada za inne przestępstwa. Został już przesłuchany i usłyszał łącznie 16 zarzutów za kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków. Mężczyzna działał w ramach powrotu do przestępstwa, dlatego też grozi mu kara pozbawienia wolności do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Kryminalni wczoraj w związku z wcześniejszym zatrzymaniem włamywacza pracowali nad innymi podobnymi sprawami związanymi z kradzieżą z włamaniem i kradzieżami. Jak ustalili policjanci, zatrzymany 25-latek  jest odpowiedzialny łącznie za aż 16 przestępstw dotyczących kradzieży i włamań oraz posiadania narkotyków. 25-latek włamywał się do domów, mieszkań i piwnic, skąd kradł elektronarzędzia, rowery, perfumy, kosmetyki oraz telefon i pieniądze. Ponadto mężczyzna posiadał narkotyki. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury. Został już przesłuchany i usłyszał 7 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, 7 zarzutów za kradzieże mienia oraz 2 zarzuty dotyczące posiadania narkotyków.

 

W związku z tym, że mężczyzna działał w ramach powrotu do przestępstwa wczoraj został przez sąd tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za kradzież w włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za kradzież mienia do 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
    Wejherowo – 25-letni włamywacz usłyszał 16 zarzutów – został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące
Powrót na górę strony