Wiadomości

Nietrzeźwy 44-latek kierował samochodem, był pod wpływem narkotyków i naruszył czteroletni sądowy zakaz

Data publikacji 17.06.2021

We wtorek w nocy policjanci prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał także sądowy zakaz kierowania samochodem. 44-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że jest także pod wpływem narkotyków. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości podczas obowiązującego sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

We wtorek przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Bolszewa jeździ pijany kierowca. Na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, którzy zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opisywanego w zgłoszeniu samochodu marki BMW. Podczas rozmowy z 44-letnim kierowcą, mieszkańcem gminy Luzino, mundurowi wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkotestem wykazało prawie 2,5 promila, natomiast użyty do badania narkotest potwierdził obecność kokainy w organizmie mężczyzny. Ponadto podczas sprawdzania tożsamości kierowcy w policyjnym systemie, okazało się, że 44- latek jest objęty sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi do września 2024 roku.

Zatrzymanemu mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem narkotyków w czasie obowiązującego sądowego zakazu grozi 5 lat pozbawienia wolności.