Specjalna komisja badała przyczyny wypadku śmiertelnego w Zaskoczynie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Specjalna komisja badała przyczyny wypadku śmiertelnego w Zaskoczynie

Data publikacji 17.06.2021

Wczoraj 16 czerwca policjanci z Pruszcza Gdańskiego oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na miejscu wypadku, który miał miejsce 14 czerwca w Zaskoczynie (p. gdański, gm. Trąbki Wielkie). W tym zdarzeniu śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to standardowa procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m.in. policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, w których doszło do tragicznych w skutkach wypadków i tam wspólnie oceniają, czy wpływ na to zdarzenie mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura. Efektem prac komisji może być m.in. sporządzenie rekomendacji na zarządcy drogi o zmianie oznakowania lub organizacji ruchu.

 

 Do takiego zdarzenia doszło 14 czerwca w Zaskoczynie (p. gdański, gmina Trąbki Wielkie). 37-letni kierujący citroenem zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka osobowym fordem. Niestety wskutek tego zdarzenia 30-letni mężczyzna, który kierował fordem, poniósł śmierć na miejscu. Ranna została jego pasażerka oraz kierujący citroenem.

Wczoraj 16 czerwca w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli sporządzona zostanie dokumentacja zawierająca rekomendacje dotyczące poprawy infrastruktury i wprowadzenia dodatkowego oznakowania na drodze powiatowej 2208G. 

 

 Policjanci przypominają, że nawet najdoskonalsza organizacja ruchu, zawierająca oznakowanie i wprowadzająca ograniczenia dla uczestników ruchu nie zastąpi rozsądku. Każdy, a w szczególności kierujący pojazdami muszą mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje, jak i innych uczestników ruchu. Konieczne jest przewidywanie zmian w otoczeniu, jak i dostosowanie stylu jazdy do warunków i własnych możliwości. 

  • policyjny radiowóz stoi przy jezdni, niedaleko stoją policjanci