Wiadomości

Niezatrzymanie się do kontroli, jazda bez uprawnień i kradzieże części samochodowych. Zatrzymani w pościgu 34 i 38-latek usłyszeli zarzuty

Data publikacji 15.06.2021

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn zakończył się pościg prowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek w Słupsku. Kierujący volkswagenem nie reagował na sygnały wydawane przez policjantów do zatrzymania, porzucił pojazd i wraz z pasażerem uciekali pieszo. Po chwili byli w rękach policjantów, którzy w pojeździe znaleźli narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw. Okazało się, że 34-latek i 38-latek kradli m.in. katalizatory. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

W poniedziałek ok. godz. 0.30 na ul. Placu Dąbrowskiego policjanci słupskiej drogówki  zauważyli kierującego volkswagenem, któremu dali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg i kolejny raz dali kierującemu polecenie do zatrzymania. Jego odpowiedzią było przyspieszenie, a kiedy zorientował się, że wjechał w ślepą uliczkę, porzucenie pojazdu i ucieczka piesza. Pościg zakończył się na ul. Kołłątaja, gdzie funkcjonariusze zatrzymali 34 i 38-latka.

Niezabezpieczony, porzucony samochód samoistnie wjechał w ogrodzenie, czym spowodował kolizję. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 34-latek nie miał uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał ważnych badań technicznych. W trakcie jego kontroli policjanci znaleźli narzędzia mogące służyć do popełniania przestępstw.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Okazało się, że kilka dni wcześniej kradli części samochodowe. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży. 34-latkowi przedstawiono jeszcze zarzuty niezatrzymania się do kontroli. Odpowie też za kierowanie bez uprawnień. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci przy pojeździe i zatrzymanym mężczyźnie
  • policjanci przy pojeździe i zatrzymanym mężczyźnie
Powrót na górę strony