Wiadomości

Doskonalenie techniki jazdy zespołu „SPEED” oraz policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej

Data publikacji 01.06.2021

31 maja br. odbyło się szkolenie z doskonalenia techniki jazdy dla policjantów z pomorskiego zespołu „SPEED” oraz Motocyklowej Asysty Honorowej. Zajęcia odbywały się na terenie Autodrom Pomorze.

Dzięki wsparciu Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego funkcjonariusze wchodzący w skład zespołu „SPEED” i MAH uczestniczyli w szkoleniu z doskonalenia techniki jazdy, które odbyło się w ostatnią środę na terenie Autodrom Pomorze. Zadania, które dla policjantów przygotowali instruktorzy wymagały doskonałego panowania nad pojazdem. Ćwiczenia zaplanowane zostały z uwzględnieniem specyfiki służby policyjnej. Wiedza teoretyczna oraz znajomość przepisów prawa są istotne, jednak precyzja oraz dokładność, którą funkcjonariusze mieli okazję ćwiczyć na torze, jest równie ważnym i pożądanym elementem. Z każdym kolejnym przejazdem stopień trudności był podnoszony.

Policjanci szkolili się w ramach przygotowań do długiego czerwcowego weekendu  i zbliżającego się sezonu letniego, oraz w trosce o bezpieczeństwo na pomorskich drogach w trakcie wykonywania codziennych służb. Szkolenie połączone było z odprawą służbową podsumowującą pracę zespołu „SPEED” w 2020 roku. Zespół SPEED powstał w lipcu 2019 roku, jego celem jest m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, oraz wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. W jego skład weszli wytypowani policjanci komórek ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych Policji woj. pomorskiego. Od samego początku zespół uczestniczył w różnego rodzaju akcjach ukierunkowanych na kontrole prędkości, a także przy zabezpieczeniach wydarzeń plenerowych.

Tego dnia mieli okazję również ćwiczyć mundurowi wchodzący w skład Motocyklowej Asysty Honorowej. W trakcie trwania sezonu motocyklowego pilnują bezpieczeństwa na drogach, pełniąc służby na dwóch kółkach, a podczas oficjalnych wizyt m.in. głów państw oraz innych dużych wydarzeń, do ich zadań należy bezpieczne przeprowadzenie pilotażu. Powołanie funkcjonariusza do tej grupy jest szczególnym wyróżnieniem, ale również wymaga ponadprzeciętnych umiejętności.  

 

 


 

  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH
  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH
  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH
  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH
  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH
  • Ćwiczenia grupy SPEED i MAH

Nagranie audio Audiodeskrypcja - Doskonalenie techniki jazdy zespołu „SPEED” oraz policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej

Pobierz plik Audiodeskrypcja - Doskonalenie techniki jazdy zespołu „SPEED” oraz policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej (format mp3 - rozmiar 4.14 MB)