Wsparcie dla sopockiej Policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wsparcie dla sopockiej Policji

Data publikacji 31.05.2021

W sezonie letnim więcej patroli policyjnych zadba o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot. Dzięki zawartej dziś Umowie pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Gdańsku a Prezydentem Miasta Sopotu miasto zapewni wyżywienie i zakwaterowanie dla dodatkowych policjantów delegowanych do pełnienia służby na terenie kurortu. Dodatkowo dzięki podpisanemu Porozumieniu policjanci otrzymają od miasta blisko 50 tys. zł na dofinansowanie zakupu pojazdu służbowego.

Każdego roku w sezonie letnim nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot czuwają sopoccy policjanci. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński oraz Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski podpisali dziś Umowę, dzięki której do Sopotu zostanie delegowanych dodatkowych 10 policjantów, a miasto pokryje koszty ich zakwaterowania i wyżywienia. Dodatkowe patrole policyjne pojawią się na ulicach Sopotu od 1 lipca br. i będą przez całe wakacje.

Dodatkowo w ramach podpisanego dziś Porozumienia miasto Sopot przekaże policjantom pieniądze w kwocie blisko 50 tys. zł jako dofinansowanie zakupu nieoznakowanego pojazdu służbowego, który będzie wykorzystywany w codziennej służbie.

Troska władz samorządowych miasta w kwestiach bezpieczeństwa poprzez bezpośrednie wsparcie działań sopockiej Policji pozwala na realizację stwierdzenia, że „bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa". Podpisane porozumienie oraz umowa to kontynuacja wieloletniej i owocnej współpracy Policji z samorządem. 


 

  • porozumienie
  • porozumienie