Wiadomości

Sprawca, który ukradł lekarzowi recepty i użył wobec niego gazu, trafił do aresztu, drugi podejrzany już od miesiąca w nim siedzi.

Data publikacji 31.05.2021

Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Komisariatu na Suchaninie, zarzuty za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, kradzież recept i naruszenie nietykalności cielesnej usłyszał 30-latek z Gdyni, który decyzją sądu trafił na miesiąc do aresztu. Zatrzymany mężczyzna z drugim sprawcą ukradli z gabinetu recepty, a następnie użyli gazu wobec lekarza. Podczas pracy nad tą sprawą, funkcjonariusze ustalili dane drugiego ze sprawców przestępstwa. Okazało się, że 31-latek od miesiąca siedzi w areszcie za rozboje, których dokonał na terenie Przymorza. Obu mężczyznom grozi kilka lat więzienia.

Pod koniec kwietnia 2021 roku policjanci z komisariatu na Suchaninie odebrali zgłoszenie o tym, że do gabinetu lekarskiego weszli dwaj mężczyźni w kominiarkach, którzy ukradli bloczek z receptami, a podczas ucieczki użyli gazu pieprzowego wobec lekarza. Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawcy. Mundurowi przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady, w czynności zaangażowano przewodnika z psem tropiącym. Policjanci przeanalizowali zapisy z monitoringu i zaczęli szukać mężczyzn, których wizerunek zarejestrowały kamery.

Dzięki dobremu rozpoznaniu kryminalni z Suchanina ustalili tożsamość sprawców. Jeden z nich to 31-latek z Gdańska, który jak się okazało, od prawie miesiąca przebywa w areszcie za rozboje, których dokonał na terenie Przymorza. W minionym tygodniu pod jednym z hotelowców w Gdyni kryminalni zatrzymali drugiego ze sprawców. Podczas przeszukania pokoju 30-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 120 tabletek psychotropowych.

30-latek podejrzany o kradzież recept, naruszenie nietykalności i posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych w piątek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Dwóm sprawcom grozi teraz kara wieloletniego pobytu w więzieniu.

Za posiadanie znacznej środków psychotropowych grozi 10 lat więzienia. Ukrywanie dokumentu, którym osoba nie ma prawa rozporządzać to przestępstwo zagrożone karą 2 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi 1 rok pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony