Wiadomości

Włamał się do piwnicy i ukradł elektronarzędzia oraz materiały budowlane, bo chciał zrobić remont łazienki.

Data publikacji 24.05.2021

Kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej zatrzymali 37-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o włamanie do piwnicy. Sprawca z pomieszczenia ukradł przedmioty o wartości 11 tys. zł, m.in. szlifierki spawarkę, wiertarkę, pyłki, fugę czy farbę, które jak twierdził, chciał wykorzystać podczas remontu łazienki rodziców. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem i odzyskali większość skradzionych przedmiotów. Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci z komisariatu przy ul. Platynowej otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do piwnicy mieszczącej się w jednym z bloków dzielnicy Chełm. Sprawca najpierw zarwał kłódkę, a potem ze środka ukradł m.in. materiały budowlane oraz elektronarzędzia. Straty wyceniono łącznie na 11 tys. zł.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z komisariatu, którzy bardzo szybko ustalili sprawcę tego włamania i zatrzymali 37-letniego gdańszczanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W mieszkaniu podejrzanego funkcjonariusze znaleźli skradzioną szlifierkę oraz pilarkę. Policjanci odzyskali także inne przedmioty pochodzące z włamania, które sprawca ukrył w dwóch piwnicach bloku, w którym doszło do przestępstwa. Na podstawie zebranych materiałów, wczoraj 37- latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że ukradł materiały budowlane i elektronarzędzia, bo chciał zrobić rodzicom remont łazienki.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony