Wiadomości

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli 21-latek i 25-latek. Wyrazy wdzięczności przekazała Pani dyrektor szkoły

Data publikacji 20.05.2021

Słupscy policjanci zatrzymali 21-latka i 25-latka, którzy byli podejrzani o kradzież z włamaniem do jednej ze szkół w Słupsku. Policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Wyrazy uznania policjantom przekazała osobiście i pisemnie Pani dyrektor szkoły.

10 maja br. dyżurny słupskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół na terenie Słupska. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, ustalili, że sprawcy po uprzednim włamaniu ukradli sprzęt, znajdujący się w pracowni lekcyjnej o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zrobili oględziny, zdjęcia, zabezpieczyli ślady, monitoring i przesłuchali świadków. Szczegółowa analiza uzyskanych informacji pozwoliła na wytypowanie sprawców tego przestępstwa. Sprawne działanie policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania obydwu podejrzanych.

W trakcie czynności z udziałem podejrzanych policjanci ustalili miejsce ukrycia skradzionych przedmiotów. Dokładne przeszukanie doprowadziło do odzyskania części ukradzionego sprzętu i zabezpieczenia go. Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Grozi im do 10 lat więzienia.

„Dziękuję za opanowanie, rzeczowe podejście do sprawy oraz za okazaną mi empatię w tej trudnej dla mnie sytuacji. Dodatkowe poczucie wsparcia i życzliwości sprawiło, że ta trudna emocjonalnie dla mnie sytuacja, przestała być tak nieprzyjemna. Jestem pewna, że dzięki takim funkcjonariuszom społeczeństwo może czuć się bezpiecznie”-m.in. tymi słowami pisemnie i osobiście zaangażowanym w sprawę policjantom podziękowała Pani Aleksandra Taraśkiewicz-Dyrektor Oddziału TEB Edukacja w Słupsku.

  • Dyrektor szkoły dziękuje policjantowi
Powrót na górę strony