Materiały Video

Bezpieczny w ruchu drogowym

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu współtworzyli profilaktyczno – edukacyjne klipy filmowe. W każdym z nich poruszono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zarówno dotyczącą pieszych, rowerzystów, jak i pożądanego zachowania w razie zauważenia wypadku.

Bezpieczna droga do szkoły

Główny przekaz w tym filmie dotyczy dojazdów dzieci do placówek edukacyjnych autobusami szkolnymi. Strażnik gminny omawia zasady bezpiecznego przejazdu oraz przejścia pod okiem opiekuna z przystanku do szkoły. Ponadto spot przybliża akcję „Cytrynka” realizowaną przez Policję z Pruszcza Gdańskiego wspólnie z Gminą Pruszcz Gdański w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły"


 

Bezpiecznie na rowerze

W tym filmie policjant informuje o przepisach dotyczących obowiązkowego wyposażenia roweru oraz mówi o przepisach dotyczących rowerzystów, szczególnie jeżeli chodzi o korzystanie z chodnika. Funkcjonariusz podkreśla też konieczność zachowania ostrożności podczas przejeżdżania przez jezdnię.


 

Bezpieczny mały pasażer

W filmie tym nacisk położono na uświadomienie prawidłowego korzystania z pasów bezpieczeństwa. Policjant podkreśla jak ważne jest właściwe przewożenie dzieci w samochodzie. Ukazano także dachowanie samochodu z wykorzystaniem symulatora.   


Bezpieczny pieszy

W tym filmie policjant skupia się na przekazaniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa dotyczących pieszych. Funkcjonariusz podkreśla, jak ważne jest skupienie uwagi na tym co się dzieje na drodze i przypomina o prawidłowym zachowaniu przy korzystaniu z przejścia dla pieszych.


Widzisz – reaguj

Film ten ukazuje wpadek drogowy i ma na celu pokreślenie jak ważne jest właściwe zachowanie ludzi, którzy zostają świadkami takiego zdarzenia. W spocie tym podkreślono obowiązek udzielania pierwszej pomocy i wskazano krok po kroku jak należy zachować się będąc świadkiem takiego zdarzenia.


Bezpiecznie na hulajnodze

Film prezentuje zasady bezpiecznego poruszania się środkami tzw. transportu osobistego. Policjant omawia zasady współistnienia i odpowiedniego zachowania na wspólnej przestrzeni publicznej przez użytkowników tych środków transportu.


 

 

Powrót na górę strony