Wydarzenia

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI W PIŁCE SIATKOWEJ-IV MIEJSCE KWP GDAŃSK

W dniach 20 - 23 maja 2014 roku Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zorganizowała Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Policji w Piłce Siatkowej – Zawiercie – Poręba 2014. Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Krzysztof Jarosz.

Do udziału w mistrzostwach zgłosiło się łącznie 13 policyjnych drużyn. Reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w piłce siatkowej po zaciekłych i pełnych emocji meczach zajęła IV miejsce.

Nadmienić należy, iż w ubiegłym roku nasza reprezentacja zajęła V miejsce. Uzyskana lokata pozwala nam oczekiwać w przyszłości jeszcze lepszych wyników sportowych. Sami zawodnicy biorący udział w mistrzostwach powiedzieli, iż zajęte IV miejsce jest znaczącym wynikiem, jednakże czują pewien niedosyt z uwagi na fakt, iż znaleźli się o krok od podium.

O wejście do półfinału reprezentacja nasza zagrała z KWP w Łodzi i w tie break’u wygrała     2 do 1. O wejście do finału reprezentanci zagrali z mistrzami zeszłorocznych rozgrywek tj. KWP w Katowicach, która w tym roku zwyciężyła w mistrzostwach. Następnie graliśmy        z zespołem KWP w Poznaniu, jednakże po zaciętym i wyrównanym pojedynku ulegliśmy i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.

Dyplomy i puchary  wręczał Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz wraz z przedstawicielami lokalnych samorządów.