Areszt dla 35-latka za włamania do altan ogrodowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla 35-latka za włamania do altan ogrodowych

Data publikacji 13.01.2021

Kryminalni zatrzymali 35-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o włamania do altan ogrodowych. Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty, w tym m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt rtv. Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymany 35-latek utrzymywał się z tego procederu. Wczoraj zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, które jak się okazało, popełnił w warunkach recydywy. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec 35-latka dwa miesiące aresztu.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań na terenie miasta ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 35-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło w październiku i listopadzie ubiegłego roku. Śledczy ustalili, że sprawca włamywał się do pomieszczeń, skąd kradł wartościowe rzeczy, w tym m.in. elektronarzędzia oraz sprzęt rtv. Łączne straty wyrządzone w wyniku przestępczej działalności sprawcy wynoszą prawie 2 tys. złotych.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w miniony poniedziałek zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 35-latek, którego zatrzymali i doprowadzili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty z altanek, a następnie sprzedawał skradziony towar i tym samym utrzymywał się z tego procederu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy.

Wczoraj na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił zatrzymanemu mieszkańcowi powiatu tczewskiego 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za co sąd zastosował wobec niego dwa miesiące aresztu.

Za kradzież z włamaniem w przypadku recydywy oraz gdy sprawca uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu, grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.