Bezpieczna droga do szkoły z policjantami – noś odblaski - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z policjantami – noś odblaski

Data publikacji 25.09.2020

Od początku roku szkolnego trwa policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W związku z tym tczewscy policjanci rozpoczęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w rejonach szkół oraz ograniczenie zdarzeń z udziałem najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie od początku roku szkolnego prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września szczególna uwaga policjantów została skupiona na kontroli poprawności oznakowania w rejonach szkół, egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewozu dzieci.

Policjantka zajmująca się profilaktyką kontynuuje program informacyjno-edukacyjny „Bezpieczny Pierwszoklasista”. W związku z tym programem funkcjonariuszka we wrześniu i październiku prowadzi spotkania z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych, poruszając tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań. W ramach tego programu Prezydent Miasta Tczewa – Mirosław Pobłocki przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Tczewie – insp. Dariuszowi Krasuli odblaski, które są przekazywane przez policjantów w trakcie prowadzonych zajęć z pierwszoklasistami. Policjantka od początku września spotkała się już z pierwszoklasistami ze Szkół Podstawowych nr 1, 4, 8 oraz 10 w Tczewie. Na pamiątkę spotkania każdy pierwszoklasista otrzymuje od stróżów prawa element odblaskowy, który przypięty do odzieży na pewno wpłynie na bezpieczeństwo każdego ucznia.

Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

  • policjant i dzieci
  • policjant i dzieci
  • policjant i dzieci