Wiadomości

Podsumowanie czwartkowych działań policjantów na rzecz walki z koronawirusem

Data publikacji 25.09.2020

Policjanci ze Słupska kolejny raz prowadzili intensywne działania na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się choroby Covid-19. Wczoraj funkcjonariusze kontrolowali m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, hale targowe, a także parki i skwery znajdujące się na terenie powiatu słupskiego.

W miniony czwartek słupscy funkcjonariusze prowadzili kolejne działania, które poświęcone były zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Kontroli policjantów podlegały m.in. sklepy wielkopowierzchniowe, skwery, parki, ale także pętle autobusowe i środki komunikacji miejskiej. W trakcie interwencji mundurowi informowali o tym, jak ważne jest zakrywanie ust i nosa, a także powtarzali o konsekwencjach prawnych i zdrowotnych niestosowania się do obowiązujących obostrzeń. Podczas wtorkowych działań policjanci podjęli ponad 60 interwencji, podczas których 26 osobom zwrócili uwagę, 57 osób zostało pouczonych, a 4 osoby funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi.

Mundurowi zwracali także uwagę na to, że miniony czwartek zarówno w całym kraju, jak i w Słupsku był rekordowy pod względem zachorowań na koronawirusa, a Słupsk jest zagrożony wpisaniem na listę powiatów, w których mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia sanitarne.

Pamiętajmy!!! Bezpieczeństwo jest naszą wspólną sprawą, a wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia.

 

  • policjant w sklepie
  • policjant w sklepie