Wiadomości

Policjanci w weekend sprawdzą jak przepisy związane z Covid- 19 będą przestrzegane w galeriach handlowych i w rejonie pasa nadmorskiego.

Data publikacji 25.07.2020

W związku z panującą epidemią koronawirusa policjanci z Gdańska przeprowadzą w weekend kolejne działania prewencyjne. Policjanci oprócz sprawdzania, w jaki sposób przestrzegane są przepisy w komunikacji miejskiej, skupią się również na galeriach handlowych, sklepach oraz pasie nadmorskim. Wszystko po to, aby mieszkańcy i turyści stosowali się do obowiązujących obostrzeń i wspólnie zadbali o bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, nadal panuje epidemia koronawirusa i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do trwających obostrzeń. Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego. Zadbajmy o siebie i innych. Nie zapominajmy, wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia.

Zbliża się kolejny weekend, w którego trakcie policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców Gdańska. Pomimo wcześniejszych upomnień, dotyczących przestrzegania obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, podczas minionych dni nie obyło się bez interwencji policjantów. Zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa nie oznacza, że możemy lekceważyć pozostałe nakazy.

 

W weekend policjanci z Gdańska po raz kolejny przeprowadzą wzmożone kontrole miejsc, gdzie zazwyczaj grupują się mieszkańcy. Oprócz patrolowania peronów i pociągów SKM kontroli tramwajów i autobusów i przypominania podróżującym o konieczności stosowania się do nakazów oraz zaleceń podczas przemieszczania się środkami komunikacji publicznej związanych ze zwalczaniem koronawirusa, policjanci będą sprawdzali również, jak te obostrzenia są przestrzegane na terenie wielkopowierzchniowych sklepów.

 

Policjanci będą również patrolowali pas nadmorski i tłumaczyli mieszkańcom i turystom, dlaczego tak ważne jest zakrywanie ust oraz nosa

Gdańscy policjanci, patrolując ulice, będą za pośrednictwem nagłaśniających urządzeń przekazywali jasne i czytelne komunikaty dotyczące zakazów.

Mundurowi każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców, czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Pomimo zniesienia części obostrzeń pamiętajmy, że wirus jest groźny i wciąż narażeni jesteśmy na chorobę covid-19. Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich.