Obchody Święta Policji w lęborskiej komendzie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Obchody Święta Policji w lęborskiej komendzie

Data publikacji 25.07.2020

Dzisiaj w lęborskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku przypada 101 rocznica powołania Policji Państwowej. W lęborskiej komendzie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało 34 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.

Dzisiaj w lęborskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W Sali odpraw lęborskiej komendy odbyła się uroczysta akademia, w której trakcie mundurowi odebrali awanse i odznaczenia. W tym roku podczas uroczystego apelu awansowanych na wyższe stopnie zostało 34 policjantów.

 

W wydarzeniu brała udział Pani Starosta powiatu lęborskiego Alicja Zajączkowska oraz Wicestarosta lęborski Edmund Głombiewski, którzy jako zwierzchnicy z ramienia samorządu terytorialnego przekazali komendantowi i policjantom podziękowania za służbę i pogratulowali awansów.

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer przekazał również podziękowania przedstawicielom lokalnych władz oraz przedstawicielom instytucji współpracujących z policją za ich zaangażowanie we wspólne budowanie bezpieczeństwa w naszym powiecie.

 

Szczególne podziękowania skierował do Burmistrza miasta Łeby oraz Wójta gminy Wicko, za wsparcie finansową pomocą w celu wzmocnienia sił policyjnych w trakcie sezonu letniego. Dzięki tej pomocy na sezon letni Komenda Powiatowa Policji w Lęborku została wzmocniona o 20 policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Podczas uroczystości odczytane zostały listy skierowane do policjantek, policjantów i pracowników cywilnych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzeja Łapińskiego.

 

Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu, szczególnie w ostatnim okresie, w którym na policjantach spoczywały dodatkowe zadania związane z COVID-19.