Obchody Święta Policji w Słupsku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Obchody Święta Policji w Słupsku

Data publikacji 25.07.2020

Wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 118 policjantów. Akty mianowania wręczył Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Tomasz Hintz. Szef słupskich policjantów złożył podziękowania funkcjonariuszom, pracownikom Policji i ich rodzinom.

Wczoraj o godzinie 10.00 na terenie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. W trakcie ceremonii Komendant Miejski Policji w Słupsku wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowanych zostało 118 policjantów.

Podczas uroczystości Komendant Miejski Policji w Słupsku insp. Tomasz Hintz podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom Policji za sumienną, rzetelną i aktywną służbę na rzecz bezpieczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej służby.

W swoim przemówieniu komendant skierował do policjantów słowa uznania za zaangażowanie i aktywność na rzecz walki z koronawirusem. Insp. Tomasz Hintz podkreślił istotę wytężonej pracy, dziękując przy tym za wysiłek funkcjonariuszy w czasie epidemii.

Podczas uroczystości odczytano życzenia na Święto Policji przesłane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen.insp. Jarosława Szymczyka. Na koniec policjanci obejrzeli film prezentujący miniony rok ich pracy.