Zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej nr 91 - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej nr 91

Data publikacji 22.07.2020

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Tczewie na jednym ze skrzyżowań. Mundurowi wstępnie ustalili, że 23-letnia kierująca nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącą drogą krajową nr 91 mazdą. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła kierująca nissanem. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Stróże prawa apelują o ostrożność oraz stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj po godzinie 7.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Tczewie na skrzyżowaniu z ulicą 30-Stycznia. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 23-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego jadąc nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej drogą krajową nr 91 mazdzie, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia się samochodów. Kierująca nissanem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku. Przeprowadzone alkomatem badanie kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów z powodu uszkodzeń powypadkowych. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

  • miejsce wypadku