Tragiczny finał pobytu nad wodą, utonął 13-letni chłopiec - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Tragiczny finał pobytu nad wodą, utonął 13-letni chłopiec

Data publikacji 21.07.2020

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności utonięcia 13-latka. Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach popołudniowych w miejscowości Jaromierz gm. Gardeja, nad jeziorem Kucki. Poszukiwania chłopca trwały dwa dni. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!

Do zdarzenia doszło 19 lipca br. przed godziną 17.00 w miejscowości Jaromierz nad jeziorem Kucki. Dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał informację, że podczas kąpieli przy pomoście, 13-letni chłopiec zanurkował i nie wypłynął na powierzchnię. Chłopiec pływał ze swoim ojcem. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz straż pożarna z grupą płetwonurków z Ostródy. Do poszukiwań małoletniego zaangażowany został również policjant z psem tropiącym, który przeszukiwał linię brzegową jeziora. Akcja przerwana została w późnych godzinach wieczornych z uwagi na słabą widoczność. Działania wznowiono wczoraj w godzinach porannych z udziałem grupy płetwonurków z PSP Gdańsk. Kilka minut po godzinie 12.00 strażacy wyłowili ciało chłopca z wody. Na chwilę obecną prowadzone są czynności śledcze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą!

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie” kąpieliska mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich.

  • jezioro