Wiadomości

Podsumowanie wczorajszych działania „Prędkość” w powiecie lęborskim – kolejne osoby bez prawa jazdy

Data publikacji 16.07.2020

15 lipca policjanci z ruchu drogowego lęborskiej komendy przeprowadzili działania „Prędkość” na drogach całego powiatu. Głównym zadaniem policjantów było przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m.in. przekraczanie prędkości i stanowcza reakcja na niebezpieczne zachowania. Podczas wczorajszych działań „Prędkość” funkcjonariusze zatrzymali 2 prawa jazdy.

Podczas wczorajszych działań „Prędkość” policjanci ujawnili 18 wykroczeń dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości. Dwóch kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. 15 kierujących zostało ukaranych mandatami w tym jedna osoba za brak w trakcie jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto policjanci kontrolowali stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz korzystanie przez kierujących i pasażerów z obowiązkowych pasów bezpieczeństwa. Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów, przejazdów kolejowych oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

  • policjantka