Pani Komendant pogratulowała za bohaterską postawę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pani Komendant pogratulowała za bohaterską postawę

Data publikacji 15.07.2020

W miniony poniedziałek Komendant Powiatowy Policji w Pucku kom. Beata Nienadowska oraz Wicestarosta Tomasz Hermann podziękowali za godną naśladowania postawę mieszkańcowi miasta za udzielenie pomocy mężczyźnie, który doznał zawału serca podczas prac remontowych.

W miniony poniedziałek w Starostwie Powiatowym w Pucku Komendant Powiatowy  Policji w Pucku kom. Beata Nienadowska oraz  Wicestarosta Tomasz Hermann podziękowali za godną naśladowania postawę mieszańcowi miasta Puck za udzielenie pomocy mężczyźnie, który doznał zawału serca podczas prac remontowych. Podczas spotkania szefowa puckiej policji wręczyła pamiątkowy medal oraz list gratulacyjny.

Pod koniec czerwca mieszkaniec Pucka  jadąc rowerem do centrum miasta usłyszał wołających o pomoc mężczyzn. Natychmiast udał się w ich kierunku i na miejscu zobaczył lezącego na chodniku  nieprzytomnego mężczyznę, który co się później okazało doznał zawału serca.  Pucczanin natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o wypadku. Następnie z uwagi na to, iż leżący mężczyzna przestał oddychać mężczyzna  przystąpił do resuscytacji krążeniowo-  oddechowej. Jego walka o życie 38-letniego mężczyzny trwała kilka minut do czasu gdy na miejscu zjawiły się służby medyczne przejmując pacjenta. Błyskawiczna reakcja mieszkańca Pucka uratowała życie 38-letniemu mężczyźnie.

Pamiętajmy nie bądźmy obojętni wobec ludzi którzy potrzebują pomocy!

  • policjanci i nagrodzony