Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał prawa jazdy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli, nie miał prawa jazdy

Data publikacji 14.07.2020

Policjanci z Nowego Stawu po pościgu zatrzymali 42-letniego kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna nie miał prawa jazdy oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 42-latek odpowie również za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy.

W niedzielę około godziny 7.00 policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Stawie  patrolując teren gminy, w miejscowości Lichnowy chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę opla. Kierujący tym autem mężczyzna jednak nie zareagował  na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać, skręcając w polną drogę. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem i po kilku minutach auto zostało zatrzymane. Za kierownicą opla siedział 42-letni mieszkaniec malborskiego powiatu. Funkcjonariusze wykonali badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że kierowca był trzeźwy. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on prawa jazdy, natomiast posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a auto, którym się poruszał, miało zatrzymany dowód rejestracyjny. 42-latek został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na policyjny parking. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Za popełnione przestępstwa niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamanie sądowego zakazu grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Mężczyzna odpowie również kierowanie autem niedopuszczonym do ruchu i bez prawa jazdy.14-07-2020