Wiadomości

Kryminalni zatrzymali złodzieja rowerów, który także posiadał narkotyki

Data publikacji 09.07.2020

Policjanci we wtorek zatrzymali 39- latka, którego podejrzewali o włamanie do piwnic i kradzieże rowerów. Ponadto policjanci w chwili zatrzymania znaleźli przy mężczyźnie narkotyki. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

We wtorek na terenie Gdyni kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów w Redzie i Rumi, a także włamanie do piwnicy i kradzież narzędzi oraz elektronarzędzi. Ponadto 39-latek w trakcie zatrzymania poruszał się skradzionym rowerem marki KTM. Do zdarzeń tych doszło od początku roku, a sprawca ukradł łącznie trzy rowery, w tym dwa elektryczne o wartości 7 000 złotych. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 39- letni mieszkaniec Redy. Podczas przeszukania bagażu mężczyzny kryminalni znaleźli narkotyki- 8 gram amfetaminy.

Policjanci częściowo odzyskali skradzione przedmioty, które wkrótce zostaną zwrócone właścicielom.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a także posiadania narkotyków i kradzieży rowerów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.