Policjanci rozmawiali z harcerzami o bezpieczeństwie podczas wakacji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z harcerzami o bezpieczeństwie podczas wakacji

Data publikacji 07.07.2020

Policjanci z chojnickiej komendy policji spotkali się z uczestnikami obozu harcerskiego w Czernicy. Funkcjonariusze rozmawiali m.in. o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas spotkania omówione zostały zagrożenia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

W minionym tygodniu policjanci z Chojnic wspólnie ze strażakami odwiedzili uczestników obozu harcerskiego wypoczywającą przy jeziorze w Czernicy. Profilaktyki przypominał o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas wakacji, w tym mówili o bezpieczeństwie w ruchu rogowym, m.in. o bezpieczeństwie pieszych, korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych oraz o rowerzystach i zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Tego typu spotkania oraz kontrole obozów harcerskich w okresie wakacyjnym prowadzone są cyklicznie przez mundurowych na terenach leśnych w naszym powiecie. Pozwala to na sprawdzenie stanu bezpieczeństwa oraz warunków pobytu harcerzy, daje możliwość przekazania niezbędnych danych kontaktowych do wykorzystania w przypadkach, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu wypoczywających dzieci i młodzieży, a dodatkowo stanowi świetną okazję do spotkań edukacyjno- profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

 

 

  • Policjanci rozmawiają z harcerzami
  • Policjanci rozmawiają z harcerzami