Wiadomości

Areszt dla 31-latka za groźby karalne i niestosowanie się do zakazu kontaktowania

Data publikacji 03.07.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o przestępstwo gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych zatrzymany mężczyzna wszczął awanturę domową, podczas której groził śmiercią matce. Dodatkowo okazało się, że 31-latek nie stosował się do zastosowanego wobec niego środka zapobiegawczego dotyczącego zakazu kontaktowania się z matką. Wczoraj prokurator przesłuchał zatrzymanego 31-latka, któremu przedstawił zarzuty. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

30 czerwca br. przed godziną 22.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej, do której miało dojść w jednym z domów na terenie gminy Gniew. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie. Mundurowi na miejscu ustalili, że 31-latek wszczął awanturę domową, podczas której groził matce śmiercią. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do tczewskiej komendy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 31-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze znali już zatrzymanego mężczyznę, bo kilka dni wcześniej wobec niego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z matką. Te środki zastosowano wobec niego, gdyż wcześniej też groził kobiecie śmiercią. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego zakazu i dalej popełniał przestępstwo.

Wczoraj zatrzymany mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który przedstawił mu zarzut dotyczący gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego do radiowozu