Sopoccy policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sopoccy policjanci włączyli się w akcję #GaszynChallenge

Data publikacji 27.06.2020

Sopoccy policjanci włączyli się do akcji charytatywnej #GaszynChallenge. Funkcjonariusze pompowali dla 18-miesięcznej Antoniny Popławskiej z Gdyni, która cierpi na SMA. Tosia prowadzi dramatyczny wyścig z czasem i potrzebuje bardzo drogich leków.

Dzięki akcji, która zainicjowana została przez strażaków ochotników z Gaszyna, dzieci chorujące na SMA mają szansę na leczenie. Do niesienia pomocy 18-miesięcznej Tosi z Gdyni włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, którzy dziś pompowali na sopockim molo. Z chwilą podjęcia wyzwania mundurowi rozpoczęli również zbiórkę środków pieniężnych.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Polegają na wykonaniu przez nominowane osoby lub przedstawicieli nominowanych instytucji 10 pompek bądź 10 przysiadów i wpłacie minimum 5 zł na rzecz chorych dzieci cierpiących na SMA lub w łatwiejszej wersji na wpłacie minimum 10 zł.

Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne osoby lub instytucje, które muszą jak najszybciej podjąć wyzwanie i wykonać zadanie. Dziś zadanie zostało wykonane przez sopockich policjantów, a mł. insp. Michał Biedrawa - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie nominował do wyzwania Sopockie WOPR i Urząd Miasta Sopotu.

Tosia prowadzi dramatyczny wyścig z czasem i potrzebuje bardzo drogich leków. Zbiórka dla dziewczynki prowadzona jest na: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosia.