Policjanci pracowali na miejscu wypadku w centrum Malborka - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku w centrum Malborka

Data publikacji 23.06.2020

Wczoraj malborscy policjanci przez 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło rano na głównym ciągu komunikacyjnym w centrum miasta. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 43-letnia kobieta, kierująca chevroletem, nie zachowała ostrożności zmieniając pas ruchu i uderzyła w tył stojącej na czerwonym świetle skody, a następnie skoda uderzyła w stojącego przed nią mercedesa. W wyniku tego zdarzenia 43-latkę i 20-letniego pasażera skody z obrażeniami ciała przewieziono do szpitali. Teraz śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek  (22 czerwca br.) około godziny 9.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego w Malborku na ulicy Aleja Rodła.  Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów malborskiej drogówki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze ponad 3 godziny kierowali ruchem, który w tym miejscu był utrudniony.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 43-letnia mieszkanka Torunia, kierująca chevroletem chciała szybko zmienić  pas ruchu. Kobieta nie zachowała ostrożności i po zmianie pasa uderzyła stojącą na czerwonym świetle skodę. W wyniku siły  uderzenia popchnięta skoda najechała na tył stojącego przed nią mercedesa. Mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. 43-latkę i 20-letniego pasażera skody z obrażeniami ciała medycy przewieźli do szpitali. W wyniku tego zdarzenia obrażenia odniosła tylko 33-latka z bmw, którą przewieziono do szpitala. Na podstawie zebranych dowodów śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku.