Wiadomości

Nietrzeźwy motorowerzysta uderzył w drzewo – grozi mu do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 22.06.2020

Mieszkaniec powiatu wejherowskiego jechał motorowerem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. Interweniujący na miejscu policjanci wejherowskiej drogówki sprawdzili trzeźwość kierującego, okazało się, że jest nietrzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie został skierowany do miejscowości Zakrzewo, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy motoroweru. Po przyjeździe na miejsce, policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wyjaśniali jego okoliczności. Z wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że motorowerzysta najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady potwierdzających przebieg zdarzenia. Teraz sprawą zajmą się śledczy. Mężczyzna odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.