Wiadomości

Poszukiwany 31-latek został zatrzymany i najbliższe sześć i pół roku spędzi w więzieniu

Data publikacji 19.06.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Łęczycach dziś rano zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i od 5 lat ukrywał się w różnych miejscach. Teraz mężczyzna rozpoczął już odbywanie kary pozbawienia wolności.

Kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Łęczyc zatrzymali dziś rano mężczyznę, który był poszukiwany dwoma listami gończymi i od 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniając bardzo często miejsce zamieszkania. Mundurowi zaskoczyli go dziś wczesnym rankiem, kiedy był w swoim domu. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 6 i pół roku, m.in. za rozboje.

31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wejherowie oraz Sąd Okręgowy w Elblągu, które wydały za nim listy gończe.   

Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy, a następnie przetransportowany do Aresztu Śledczego w Wejherowie.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych.