Wiadomości

Zatrzymani kolejni mężczyźni, którzy odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 16.06.2020

Policjanci z Chojnic zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 30 i 34 lat, którzy posiadali środki odurzające. Policjanci znaleźli środki narkotyczne w portfelu, kieszeniach spodni oraz w aucie w którym siedzieli mężczyźni. Badanie testerem wykazało, że była to marihuana oraz amfetamina. Zatrzymani chojniczanie noc spędzili w policyjnym areszcie. Mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas wykonywania czynności służbowych na jednej z ulic miasta zauważyli pojazd z włączonym silnikiem. Mężczyźni na widok radiowozu wyraźnie byli podenerwowani co wzbudziło podejrzenia mundurowych. W momencie kiedy podeszli do tego pojazdu poczuli charakterystyczny zapach marihuany.  

 

Z uwagi na to, że policjanci mieli uzasadnione podejrzenie, że ci mężczyźni mogą posiadać środki narkotyczne przystąpili do przeszukania zarówno tych osób jak i pojazdu. W trakcie tych czynności stróże prawa u jednego z nich w portfelu znaleźli woreczki z białym proszkiem, a u kolejnego w kieszeni spodni kolejne woreczki z białą substancją. W samochodzie policjanci w schowku znaleźli także marihuanę, lufki oraz młynek i wagę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 

Przeprowadzone czynności oraz zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów. Wczoraj mieszkańcy Chojnic zostali przesłuchani. W najbliższym czasie zarówno 30 jak i 34-latek staną przed sądem, gdzie odpowiedzą za popełnione przestępstwo.

 

Obecnie policjanci ustalają źródło z jakiego pochodziły zabezpieczone narkotyki. Za posiadanie środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.