Policjanci szukali paralotniarza, który miał spaść na ziemię - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci szukali paralotniarza, który miał spaść na ziemię

Data publikacji 15.06.2020

Policjanci z człuchowskiej komendy otrzymali wczoraj wieczorem zgłoszenie, że w okolicy Debrzna paralotniarz spadł na ziemię. Policjanci z powiatu człuchowskiego i złotowskiego przy wsparciu strażaków z OSP sprawdzili teren gdzie mógł spaść paralotniarz, do sprawdzenia terenu został użyty również śmigłowiec. Po północy przerwano poszukiwania, nikogo nie znaleziono. Funkcjonariusze natknęli się jednak na połączony zespól balonów okolicznościowych częściowo wypełniony gazem, z doczepionym pluszowym misiem.

Wczoraj około godziny 20.30 policjanci w Człuchowie zostali powiadomieni przez mieszkańca Debrzna, że „na niebie znajduje się paralotniarz, który pikuje w dół i wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej stracił panowanie nad paralotnią i spadł”, dodał również, że obserwował zdarzenie pod słońce i nie potrafił podać żadnych dodatkowych szczegółów.

Policjanci bardzo poważnie potraktowali zgłoszenie i natychmiast udali się we wskazany rejon. Do poszukiwań dołączyli policjanci z powiatu złotowskiego, strażacy OSP w Debrznie oraz śmigłowiec ratownictwa lotniczego wyposażony w kamerę termowizyjną. Policjanci skontaktowali się również z firmą z Torunia, która w tym dniu organizowała w tym rejonie skoki spadochronowe, jednak zakończyły się one około godziny 15.00. Otrzymali również informację, od przedstawiciela tej firmy, znającym tematykę paralotniarstwa, że jest to sport zespołowy i w tych warunkach nie ma możliwości uprawiania go indywidualnie.

Po północy zakończono poszukiwania, funkcjonariusze znaleźli we wskazanym rejonie zespół balonów okolicznościowych częściowo wypełniony gazem, do którego przywiązany był pluszowy miś. Wszystko wskazuje na to,że to te balony widział zgłaszający. Nikt także nie zgłosił zaginięcia paralotniarza.  

  • Policjant trzyma zestaw pluszak z balonem