Dwóch kierujących po narkotykach zatrzymanych w Sopocie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dwóch kierujących po narkotykach zatrzymanych w Sopocie

Data publikacji 09.06.2020

Policjanci WRD KMP w Sopocie zatrzymali w sobotę 21-letniego mieszkańca Rumii oraz 28-letniego mieszkańca Sopotu, którzy kierowali samochodami pod wpływem środków odurzających.

W sobotę (06.06.2020 r.) o godz. 02:45 w Sopocie na Al. Niepodległości policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 21-letniego mieszkańca Rumii kierującego pojazdem marki Saab. Kierowca był trzeźwy, ale widząc jego nienaturalne zachowanie, rozszerzone źrenice oraz opóźnioną reakcję funkcjonariusze poddali go badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. Wstępne badanie śliny wykazały u 21-latka obecność marihuany. Od kierującego pobrano krew i zatrzymano mu prawo jazdy.

W tym samym dniu o godz. 23:30 policjanci „drogówki” zatrzymali na Al. Niepodległości do kontroli 28 letniego mieszkańca Sopotu kierującego pojazdem marki Audi. I tym razem uwagę policjantów przykuło nerwowe zachowanie oraz rozszerzone źrenice kierującego pojazdem. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu, był trzeźwy ale wstępne badanie śliny wykazało u Sopocianina obecność kokainy, metamfetaminy oraz marihuany. Kierującemu pobrano krew do dalszych badań. Policjanci ustalili ponadto, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami gdyż zostały mu one zawieszone na okres 6 miesięcy za wcześniejsze przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h oraz naruszenie 3-miesięcznego okresu na który w związku z tym przekroczeniem nastąpiło zawieszenie uprawnień.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających obu mężczyzną grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ponadto na 28-latka skierowano zawiadomienie do organu wydającego prawo jazdy celem wydania decyzji o cofnięciu uprawnień.