Kierowca seata uderzył w drzewo i uciekł, został zatrzymany - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca seata uderzył w drzewo i uciekł, został zatrzymany

Data publikacji 08.06.2020

Śledczy wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj na drodze Górki – Gałąźnia Mała. Policjanci ustalili, że kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, po czyn razem z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 24-letni kierowca był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu słupskiego odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wyniki policyjnego dochodzenia zdecydują o zarzutach za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę przed godziną 12.000 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku samochodu na drodze Górki – Gałąźnia Mała. Kierujący oraz pasażer uciekli z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, ze kierujący seatem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, gwałtownie hamując stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Po kolizji kierujący oraz pasażer oddalili się z miejsca.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego pojazdu. Funkcjonariusze ustalili także kierującego seatem i dotarli do niego. Jak się okazało mężczyzna w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Śledczy ustalają teraz dokładne okoliczności zdarzenia. Jeżeli okaże się, że 24-letni mieszkaniec powiatu słupskiego nietrzeźwy kierował pojazdem, policjanci przedstawią mu zarzuty. Niezależnie od tego mężczyzna odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym za co grozi wysoka grzywna.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.