Wiadomości

Wypadek na drodze krajowej nr 22 - policjanci apelują o zachowanie ostrożności

Data publikacji 03.06.2020

Dzisiaj w nocy na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo doszło do wypadku drogowego. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki Fiat Ducato wraz z przyczepą wyprzedzając w niedozwolonym miejscu kolumnę pojazdów uderzył w bok skręcającego volkswagena, następnie uderzył w zaparkowany samochód ciężarowy i wjechał w dystrybutor LPG. Obaj kierujący byli trzeźwi. Kierujący volkswagenem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Dzisiaj po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Gnojewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i inne służby. Funkcjonariusze, którzy pracowali na miejscu wypadku wstępnie ustalali, że 51-letni mężczyzna, kierujący fiatem ducato wraz z przyczepą wyprzedzając kolumnę pojazdów, w miejscu do tego nie wyznaczonym, uderzył w bok skręcającego w lewo pojazdu marki Volkswagen Passat, następnie uderzył w zaparkowany pojazd ciężarowy marki Mercedes i wjechał w dystrybutor LPG. 

Policjanci wykonali badanie stanu trzeźwości kierowców, byli trzeźwi. Mundurowi wykonali oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Kierowca passata z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz śledczy, na podstawie zebranych śladów, szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.